Javni poziv: Budi kreativan i osvoji podršku!

08.02.2022 13:02:24
Javni poziv: Budi kreativan i osvoji podršku!

Radni tim, koji čine predstavnici NVO „Centar za omladinsku edukaciju“ i NVO „Gnijezdo“ realizuje međunarodni projekat „E-Services4ME“, u okviru kojeg otvara Javni konkurs za izbor četiri najbolja scenarija, na osnovu kojih će biti kreirane kratke video forme na temu e-usluga u Crnoj Gori, a svoju prijavu je neophodno dostaviti do 28. februara.

Kroz ovu aktivnost želimo prije svega, upoznati viziju i način razmišljanja mladih ljudi na temu digitalizacije, a nakon toga i najbolje ideje ekranizovati. Posebno podstičemo one ideje koje za cilj imaju podršku i olakšan rad mladim inovatorima i preduzetnicima u svom budućem radu.

Na Javni poziv se mogu prijaviti svi mladi ljudi starosne dobi 15-30. godina slanjem maila na eservicesforme@gmail.com uz naznaku „Prijava za Javni konkurs“. Sastavni dio maila trebaju biti sledeće informacije: ime, prezime, prebivalište, broj telefona i scenario u .pdf formatu. 

Četiri pobjednička scenarija očekuje ekranizacija njihove ideje i 4 poklon vaučera u vrijednosti od 50,00 eura.

‘’S obzirom na aktuelnost potrebe sveobuhvatne digitalne transformacije u Crnoj Gori, drago nam je da u ovom momentu možemo da raspišemo Javni poziv koji će nam pružiti bolju sliku da upoznamo percepciju mladih ljudi o procesima digitalizacija i e-uslugama u Crnoj Gori. Sigurni smo da u našem društvu imamo mnogo kreativnih ljudi koji će kroz kreativni rad dati i svoj lični pečat promociji digitalne transformacije i budućem progresu našeg društva“, navode iz projektnog tima.

Ovaj konkurs se realizuje u sklopu projekta ''E-services4me'' koji od 2019. godine sprovode NVO "Centar za omladinsku edukaciju" i NVO „ Gnijezdo uz podršku Glavnog grada, u sklopu šeme sub-grantiranja projekta ICEDA.

Projekat „Povećanje građanskog angažmana u digitalnoj agendi - ICEDA“ sprovode Fondacija Metamorphosis (Severna Makedonija), Otvoreni podaci Kosovo (Kosovo), Akademija e-uprave (Estonija), Partneri Srbija (Srbija), NVO 35 mm (Crna Gora) i Levizja Mjaft! (Albanija).